Ravas - Twardek, Pavlík, Gáč, Šimčák - Duda (46. Mašulovič), Halabrín (65. Egy Vikri) - Oršula (65. Kučera), Jurdík (46. Niarchos), Šumbera - Mashike (86. J. Buchel)

Chovan - Medveděv, Kashia (90. Mustafič), Božikov, De Marco - Kankava (68. Lichý), de Kamps - Dražić (81. Hrnčár), Adler, Green (81. Rabiu) - Mráz (68. Henty)

Góly: 2. Dražič, 26. a 35. Mráz

ŽK: Mashike, Kučera, Gáč, Šimčák - Green

Rozhodovali: Marhefka - Hrmo, Vitko

Komentár

V 9. kole pricestoval na Záhorie majstrovský Slovan. V 1. polčase na ihrisku jasne dominoval a strelil tri góly. Po prestávke sa hral vyrovnala, loptu sme držali viac na svojich kopačkách, ale zdramatizovať zápas sa nám nepodarilo.

Do Senice, ktorá je zatiaľ prekvapením súťaže, zavítal majstrovský Slovan, ktorý musel riešiť nepríjemnú situáciu už pred zápasom, keď sa pri rozcvičke zranil brankár Šulla a do brány musel nastúpiť Chovan. Slovan začal v Senici s veľkým náporom a v podstate celý prvý polčas dominoval. Na úvodný gól diváci nemuseli dlho čakať. Už v 2. minúte si na center De Marca nabehol Dražić a loptu usmernil k ľavej žrdi. V 13. minúte tvrdo pálil Green, Ravas loptu vyrazil. V 24. minúte sa na kraji ihriska presadil cez Šimčáka Adler, jeho prízemnú strelu Ravas vyrazil na roh. O dve minúty padol druhý gól po chybnej rozohrávke Dudu, loptu zachytil Adler vysunul Mráza, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal. V 35. minúte opäť chybovala Senica v rozohrávke a po centri Medveděva nemal Mráz problém dostať loptu do siete - 0:3. Seničania sa síce snažili a bojovali, ale do zakončenia sa dostal až v 42. minúte Mašike, lopta išla vedľa.

Po prestávke sa Seničania striasli prílišného rešpektu a zlepšili sa oproti prvému polčasu. Aj Slovan sa viac stiahol do defenzívy. V 47. minúte vystrelil domáci Oršula po zemi, brankár loptu kryl. V 60. minúte si dobre naskočil na roh Mašuloviča Mashike, lopta letela tesne nad. O tri minúty na druhej strane vystrelil Adler, lopta bola tečovaná na roh. V 79. minúte sa dostal do zakončenia striedajúci Henty po rohu Greena, jeho hlavičku výborne na bránkovej čiare vyrazil Ravas. Pekné zakončenie vyskúšal Mashike v 83. minúte, keď zakončil nožničkami, lopta letela tesne vedľa ľavej žrde. V závere takmer využil chybu v rozohrávke Slovana Twardek, ale lopta po jeho strele išla vedľa. Na druhej strane mohol ešte prikrášliť vedenie Henty, ale Ravas si s jeho strelou poradil.

Ohlasy trénerov

Pavel Šustr, tréner FK Senica: „Pokiaľ chce niekto pomýšľať na dobrý výsledok so Slovanom, tak sa mu musí vyrovnať minimálne v nasadení a rýchlosti. V prvom polčase toto všetko v našej hre chýbalo a boli sme málo odvážni. Za druhý polčas oceňujem na mojich chlapcoch, že nezložili zbrane a za to im patrí vďaka.“

Vladimír Weiss, tréner ŠK Slovan: „Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo, hrali sme dobre, hlavne v prvom polčase. Vedeli sme, že Senica bude nebezpečná v krídelných priestoroch a pri centrovaných loptách, celkovo sme spokojní s výkonom i s tromi bodmi.“