Hrdlička – Štrba, Pavlík (C), Heurtaux, Petrák – Weir (88. Špiriak), Kibonge (62. Adamec) – Blahút (88. Ladji), Da Silva, Fadera – Chvěja (79. Galuška)

Fryšták – Majdan, Asanović, Carrillo, Šimčák – Ljubičić – Niarchos (36. Turčák), Gamboš (82. Gallovič), Piroska (C) (84. Duda), Košťál (82. Fotr) – Malec (84. Berisha)

Góly: 72. Chvěja, 76. Blahút, 84. Da Silva

Žlté karty: 52. Weir - 50. Košťál, 90. Ljubičić

Rozhodovali: Ochotnický -  Somoláni, Weiss

Komentár

V 1. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy sme nestačili na futbalistov FK Pohronie.

V 3. minúte našiel Blahút nabiehajúceho Chvěju, ktorého strelu z prvej zblokoval v šestnástke Asanović na rohový kop. V 4. minúte fauloval Niarchos Faderu, Blahútov center z priameho kopu odvrátil Ljubičić na rohový kop. V 6. minúte sa po rohovom kope dostal k zakončeniu na zadnej žrdi osamotený Pavlík, Fryšták jeho pokus vyrazil. Následne zakončoval po akcii z ľavého krídla aktívny Blahút, jeho strelu naša obrana dokázala zblokovať. V 7. minúte bol Chvěja v šestnástke prikrátky na prudký center z kopačky Petráka. V 10. minúte zakončoval po centri Pirosku Košťál ľavačkou, Hrdlička jeho pokus k žrdi dokázal vyraziť. V 13. minúte centroval z priameho voľného kopu Piroska, Asanovićovu hlavičku Hrdlička kryl. V 14. minúte musel po rohovom kope a následnej tečovanej strele z druhej vlny predviesť svoje schopnosti Fryšták, nepríjemnú zmenu smeru lopty dokázal zareagovať dobrým zákrokom. V 15. minúte si zabehol za našu obranu Da Silva, jeho pohotové zakončenie vyrazil český brankár FK Senica na roh. Z druhej vlny strieľal po následnom rohu veľmi nepresne Petrák. V 17. minúte si Gamboš vymenil loptu s Košťálom, jeho následný center do šestnástky odvrátili domáci na rohový kop. Po Košťálovom dobrom centri z rohu zakončoval na zadnej žrdi vo veľkej šanci Ljubičić, domáce mužstvo jeho strelu v rozhodujúcom momente tečovalo na ďalší roh. V 19. minúte predviedol svoju kopaciu techniku chorvátsky stopér Asanović, z priameho voľného kopu takmer skóroval, Hrdlička ale predviedol dobrý zákrok a loptu vytiahol na roh. Po rohu hlavičkoval Ljubičić, po jeho zakončení nasledoval ďalší rohový kop, tentokrát už ale bolo zakončenie senického hráča s číslom 6 nepresné. V 24. minúte hlavičkoval po centri z ľavej strany nebezpečne Štrba, hlavou ale netrafil Fryštákovu bránu. V 32. minúte ponúkol domáci Heurtaux chybnou rozohrávkou Malecovi možnosť skórovať, senický útočník ale vo vyloženej šanci zoči voči Hrdličkovi netrafil priestor brány. V závere polčasu mali domáci k dispozícii rohový kop, naša obrana si ale poradila.

Po zmene strán zahrával rohový kop Piroska, k hlavičke sa dostal Malec, jeho predĺžená lopta nenašla na zadnej tyči adresáta. V 50. minúte vysunul Majdan Turčáka, ktorého pokus o prihrávku zblokovali domáci na rohový kop. V 56. minúte centroval do šestnástky domácich Piroska, jeho center alebo nebol presný. V 63. minúte unikol po ľavom krídle Košťál, v šestnástke domácich hľadal nabiehajúceho Maleca, ktorý však po súboji s domácim obrancom išiel k zemi - hlavný rozhodca napriek protestom penaltu nenariadil. V 65. minúte hľadal prudkou prízemnou prihrávkou Piroska v šestnástke Maleca, pokus senického útočníka zblokovala obetavo domáca obrana. V 68. minúte sa dostal k lopte po chybe Adamca Turčák, loptu vo vzduchu z voleja netrafil ideálne. V 72. minúte sa domáci dočkali, loptu poslal hlavou za chrbát Fryštáka Chvěja po centri z kopačky Štrbu - 1:0. V 75. minúte zahrával Piroska priamy voľný kop, domáci odvrátili na roh. V 76. minúte predviedli domáci rýchly protiútok, na konci ktorého posielal loptu do prázdnej brány po prihrávka od Da Silvu Blahút - 2:0. Blízko k zníženiu bol v 78. minúte Gamboš, strela senického záložníka tesne minula pravú žrď domácej brány. Tretí gól domácich pridal v 84. minúte presnou strelou k žrdi Da Silva

Ohlasy trénerov

Jan Kameník (hlavný tréner FK Pohronie): “V prvom rade sme veľmi radi za tri body, pred týždňom nám to v Senici utieklo. Na domácom štadióne sme potrebovali zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo. V hodnotení súhlasím s trénerom hostí, do zápasu sme mali aktívny vstup, hostia sa potom nakopli a boli aktívnejším mužstvom, polčas skončil 0:0. Do druhého polčasu sme vstúpili zle, súper bol aktívnejší na lopte a rovnako bol na tom lepšie aj pohybovo, my sme naopak boli pasívni. Urobili sme jednu zmenu, aby sme sa nakopli. Nakoniec sme strelili gól, potom to bolo o tom, že sme boli kompaktní, vyšiel nám brejk a našou aktivitou sme pridali ďalšie góly. Hráčom musím za výkon poďakovať, môžu sa tešiť z víťazstva.”

Karol Praženica (hlavný tréner FK Senica): “Zápas pre nás skončil krutým výsledkom, úvod stretnutia sme nezachytili, domáci sa dostali k 3-4 štandardkám. Následne sme sa dostali do zápasu, Malec mal na kopačkách obrovskú šancu, skórovať mohol po rohovom kope aj Ljubičić. Bohužiaľ, v týchto šanciach sme neboli efektívni. Druhý polčas sme začali aktívne, do inkasovaného gólu sme boli aktívnejším mužstvom na ihrisku, hralo sa častejšie na domácej polovici. Inkasovaný gól nás dostal do situácie, kedy sme zvesili hlavy, potom nasledovali ďalšie dva inkasované góly. Od tohto momentu sme boli na ihrisku slabším mužstvom.”