Krajčírik - Mrva, Maslo, Mojžiš - Madleňák, Zsigmund, Múdry (46. Gerec), Ďungel (46. Čurma) - Brenkus (78. Boďa), Kostadinov, Regáli

Fryšták - Kopečný, Carrillo, Asanović, Šimčák - Turčák (60. Majdan), Addo (46. Gallovič), Gamboš, Piroska (89. Duda), Košťál (66. Totka) - Malec

Góly: 44. Kostadinov, 73. Regáli - 19. Košťál, 40. Turčák, 69. Piroska

Žlté karty: 55. Regáli, 83. Zsigmund - 77. Gallovič, 80. Kopečný, 87. Asanović

Červená karta: 75. Regáli (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Glova - Kováč, Košecký

Komentár

V 21. kole Fortuna ligy vybojovali futbalisti FK Senica prvé jarné body, na Liptove zdolali domácich hráčov MFK Ružomberok.

V 3. minúte sa dostal k odrazenej lopte po dlhom autovom vhadzovaní Šimčáka Gamboš, strelu senického záložníka spoza šestnástky zblokovala domáca obrana. V 5. minúte strieľal nebezpečne rovnako spoza šestnástky Addo, bránu Krajčírika minul iba tesne. V 6. minúte sa po ľavom krídle dostal do šestnástky Madleňák, jeho center odvrátil Asanović na rohový kop. V 9. minúte vyskúšal pozornosť Fryštáka dobrou strelou z priameho voľného kopu domáci kapitán Maslo, brankár Senice jeho strelu vyrazil, následne naša obrana odkopla loptu do bezpečia. V 13. minúte odcentroval z pravého krídla Ďungel, následne strelu Kostadinova z hranice šestnástky vytiahol Fryšták na rohový kop. O minútu neskôr centroval opäť z pravej strany aktívny Ďungel, loptu si na hranici jedenástky spracoval Madleňák, vo vyloženej šanci našťastie netrafil bránu Fryštáka. V 19. minúte rozbehli naši futbalisti rýchlu akciu, Malec posunul loptu na Pirosku, ktorý ju prihral na pravé krídlo Gambošovi, ten presnou prihrávkou našiel v šestnástke domácich Košťála, ktorý chladnokrvným zakončením nedal Krajčírikovi šancu - 0:1. V 28. minúte unikol po ľavom krídle Šimčák, presným centrom našiel v šestnástke hostí Maleca, ktorý po súboji s domácim obrancom spadol na zem - penalta sa ale nepískala. V 40. minúte začal rýchly protiútok Malec, loptu posunul na krídlo Košťálovi, ktorý využil svoju rýchlosť a z vnútra šestnástky našiel prihrávkou Turčáka, senický krídelník pridal tvrdou krížnou strelou náš druhý gól v zápase - 0:2. V 44. minúte domáci znížili, Kostadinov využil chybnú rozohrávku Adda a premenil samostatný nájazd na Fryštáka.

V 53. minúte to vyskúšal strelou spoza šestnástky Košťál, jeho pokus ale nebol dostatočne razantný. V 57. minúte zakončoval po centri z pravej strany nepresne Madleňák. V 59. minúte strieľal nebezpečne technicky spoza šestnástky Brenkus - jeho strela letela tesne vedľa ľavej žrde Fryštákovej brány. V 63. minúte to skúšal strelou spoza šestnástky aj Piroska, pokus senického kapitána bol ale veľmi nepresný. V 69. minúte sa dostal k lopte po centri Šimčáka Piroska, vo vnútri šestnástky si hodil loptu na ľavačku a prízemnou strelou k tyči vrátil svojmu mužstvu dvojgólové vedenie v zápase - 1:3. V 73. minúte minúte domáci znížili opäť na rozdiel jediného gólu, presnou strelou k žrdi sa zapísal do streleckej listiny Regáli - 2:3. Na druhej strane mohol odpovedať gólom striedajúci Majdan, Krajčírik jeho strelu vytiahol na rohový kop. V 76. minúte to skúšal krížnou strelou Majdan, tentokrát ale bránu domácich netrafil. V 87. minúte strieľal z priameho voľného kopu nepresne Kostadinov. V 90. minúte strieľal po prihrávke Gereca nepresne Madleňák.

Ohlasy trénerov

Ján Haspra (hlavný tréner MFK Ružomberok): “V úvode sme si vypracovali dve situácie, ktoré sa mohli premeniť a mohli sme ísť do vedenia. Naopak zvládol to súper, viedol 2:0, v závere polčasu sme znížili, postavilo nás to trochu na nohy. V druhom polčase sme chceli zápas otočiť, všetko sa vyvíjalo v náš prospech. V momente, keď som si myslel, že sa zápas ide zlomiť zvýšil súper na 3:1, hneď na to sme znížili a prišlo vylúčenie nášho hráča. Bolo nás o jedného menej, aj napriek tomu sme sa snažili a boli sme nebezpeční. Napriek enormnej snahe, ktorú chlapci vyvinuli sa nám zápas nepodarilo zvrátiť.”

Karol Praženica (hlavný tréner FK Senica): “S dnešným výsledkom sme spokojní, dopadlo to pre nás najlepšie, ako mohlo. V situácii, v ktorej sme boli pred zápasom je toto víťazstvo veľká pomoc najmä z psychologického hľadiska. Vedeli sme, že domáci sú mužstvo, ktoré je nebezpečné v rýchlom prechode do útoku, snažili sme sa im to znepríjemniť čo najviac - najmä hľadiska výstavby hry, aby boli hráči pod tlakom. Z časti sa nám to podarilo, boli tam aj nejaké chyby. Za výhru sme šťastní.”