Napriek dobrému výkonu prehra na Tehelnom poli

ŠK Slovan Bratislava
2:0
FK Senica

Zostavy

Greif - Pauschek, Božikov, Bajrič, De Marco, Nono, De Kamps, Moha (62. Ratao), Holman (72. Weiss), Čavrič (62. Daniel), Medved (72. Strelec)

FK Senica

Fryšták - Šimčák, Nemec, Carrillo, Kopečný, Addo, Totka (75. Duda), Gallovič, Yenne (75. Moses), Piroska, Malec (75. Berisha)

Štatistiky

Góly: 19. Holman, 79. Strelec

Žlté karty: 73. De Kamps - 56. Totka, 78. Piroska, 90. Nemec

Rozhodovali: Prešinský - Štrbo, Poláček

Komentár

V dohrávke 4. kola Fortuna ligy sme na Tehelnom poli neuspeli v súboji proti úradujúcemu majstrovi súťaže ŠK Slovan Bratislava.

V 6. minúte vyskúšal pozornosť Fryštáka dlhým centrom na zadnú tyč Pauschek, český gólman vytiahol loptu na rohový kop. Český brankár sa predviedol aj v 14. minúte pri priamom voľnom kope Holmana, nepríjemnú loptu smerujúcu k pravej žrdi vyrazil na roh. V 17. minúte našiel Totka za obranou domácich Šimčáka, center ľavého beka do šestnástky ale nebol presný. O minútu neskôr sa v obrovskej príležitosti ocitol Yenne, center z pravej strany v podaní Kopečného poslal tesne vedľa ľavej žrde domácej brány. Nedáš - dostaneš sa do bodky naplnilo v 19. minúte, Medved po centri Pauscheka z ľavej strany Fryštáka neprekonal, z následnej dorážky však uspel Holman - 1:0. V 26. minúte hlavičkoval po rohovom kope Pirosku vysoko nad bránu domácich Malec. V 28. minúte naservíroval Kopečný do šestnástky loptu Piroskovi, senický kapitán však z hranice päťky v skĺze netrafil loptu. V 30. minúte hlavičkoval po štandardke domáci kapitán Božikov, Fryšták si poradil. V 36. minúte si zabehol za obanu domácich po skvelej prihrávke od Pirosku Yenne, faulovaný v šestnástke ešte stihol zakončiť, domáci sa však ubránili, hlavný rozhodca po faule na biely bod neukázal. V 43. minúte pripravil loptu Malecovi na šestnástke Yenne, strela prvého menovaného letela vysoko nad bránu. Pred odchodom do kabín mohol pridať druhý gól domácich De Marco, jeho hlavička letela tesne nad bránu Fryštáka.

Po zmene strán sa k prvému zakončeniu dostali domáci, hlavička Medveda po centri De Marca bola ale veľmi nepresná. V 53. minúte sa na hranici šestnástky zbavil efektne dvojice protihráčov Gallovič, jeho následný dobrý strelecký pokus smerujúci k ľavej žrdi vytiahol rovnako dobrým zákrokom Greif. V 57. minúte zachytil chybnú rozohrávku Adda Holman, jeho následná strela bola tečovaná na rohový kop. V 61. minúte vytiahol Piroskov center z rohového kopu smerujúci do brány Greif. V 70. minúte neuspel striedajúci Ratao zoči voči Fryštákovi, český gólman vyrazil loptu na rohový kop. V 79. minúte zafungovala po rohovom kope domácich spolupráca striedajúcich hráčov, Weiss našiel v šestnástke spätnou prihrávkou Strelca, ktorý sa nemýlil - 2:0. V 89. minúte vyskúšal pozornosť Greifa z priameho voľného kopu Piroska, domáci gólman kryl loptu bez problémov.

Ohlasy trénerov

Darko Milanič (hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava): “Bol to náročný zápas, našou ambíciou bolo nadviazať na výkon zo soboty, kedy sme hrali s agresivitou a vo vysokom tempe. Dnes to bolo náročné, v prvom polčase sme si neposúvali loptu tak rýchlo, ako by sme chceli. Súper bol vzadu kompaktný, nebolo jednoduché dostať sa cez neho. Veľmi dôležitý bol úvodný gól stretnutia, ktorý nám pomohol. Počas prestávky som sa snažil hráčov motivovať a dodať im energiu na to, aby išli ďalej. V konečnom účtovaní sú to veľmi dôležité tri body.”

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Podali sme dobrý taktický výkon, na súpera sme sa dobre pripravili. Vedeli sme, čo chce hrať, zakryli sme strany ihriska. To sa nám počas celého zápasu darilo. Škoda prvého inkasovaného gólu, možno tam bolo postavenie mimo hry, musím si to však pozrieť na videu.  Bol to ľahký gól, súper ide do vedenia, na Slovane je to potom o to ťažšie. Mali sme tri-štyri príležitosti, z ktorých keď neskórujeme tak tu nemôžeme uspieť. Ku gólu sme boli blízko najmä prvý polčas, druhý polčas bol viac taktickejší, šancí bolo málo. Súper svojou kvalitou išiel do dvojgólového vedenia, chceli sme s tým niečo urobiť, v útoku sme sa však už nedokázali presadiť. Nemáme sa však za čo hanbiť, bol to úplne odlišný výkon ako v poslednom domácom zápase. Podobnou cestou chceme ísť do ďalších zápasov.”